INFORMACJE

Responsive Image

STADION MIEJSKI W GLIWICACH

Okrzei 20, 44-100 Gliwice

GPS: 50.30645033, 18.69479016

Rok budowy: 28.10.2010 r. – 5.11.2011 r.

Pojemność: 9.913

Wymiary boiska: 105x68 m

Wszystkie przydatne informacje, których być może będziecie potrzebować przed meczami Piasta rozgrywanymi na Stadionie Miejskim w Gliwicach.
 

GDZIE I KIEDY MOGĘ NABYĆ BILET?

Bilety, karty kibica oraz karnety na mecze można nabyć za pośrednictwem następujących kanałów sprzedaży:

a) portal internetowy: https://bilety.piast-gliwice.eu

b) punkty sprzedaży GKS „Piast” SA:
- Oficjalny Sklep Piasta Gliwice (ul. Okrzei 20, Gliwice)

- Kasy stadionowe

- CH Forum Gliwice (ul. Lipowa 1, Gliwice)- SKLEP 4F

 


Aktualny cennik oraz regulamin sprzedaży znajduje się na stronie: https://bilety.piast-gliwice.eu/

CHCĘ KUPIĆ BILET. CO JEST MI POTRZEBNE?

Przy zakupie biletu lub karnetu nie trzeba okazywać dokumentu tożsamości. Wymagane jest podanie imienia, nazwiska oraz numeru pesel. Pamiętaj jednak, by wziąć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem pesel udając się na mecz! W przypadku dzieci wystarczy okazanie legitymacji szkolnej. Zachęcamy do nabycia biletów w internecie oraz w przedsprzedaży, dzięki czemu unikniesz kolejek pod kasami w dniu meczu.

ZGUBIŁEM BILET. CO TERAZ?

Przechowuj swój bilet w bezpiecznym miejscu. Ukradzione, zniszczone lub zgubione bilety, karty kibica i karnety można wymienić na duplikaty w kasach. Koszt duplikatu karnetu i karty kibica wynosi 10 zł. Duplikat biletu jest bezpłatny.

UWAGI:

- Stanowiska kasowe mają ograniczoną możliwość sprzedaży, dlatego nie czekaj na ostatnią chwilę.

- W dniu meczu bilet można nabyć do końca przerwy.


- Jeżeli nie odnalazłeś swojego miejsca, to nie wahaj się poprosić o pomoc stewarda. W trakcie meczu zajmij swoje miejsce. Nie stawaj na schodach lub przejściach. Stewardzi będą zwracali na to szczególną uwagę.


WEJŚCIA NA OBIEKT. JAK DOSTANĘ SIE NA STADION?

Bramofurty stadionowe są uruchamiane na 1,5 h przed każdym meczem.

- Wejście główne mieści się od ul. Okrzei i prowadzi wzdłuż Cmentarza Lipowego oraz od ul. Leśnej.

- Jeżeli masz zakupiony bilet lub karnet na sektor B, C, D - idź ulicą Leśną i wejdź przez bramę nr IV.

- Jeżeli masz zakupiony bilet na sektor gości E, F - idź ulicą Leśną i wejdź przez bramę nr VI.

- Jeżeli masz zakupiony bilet lub karnet na sektory G, H - idź ulicą Leśną i wejdź przez bramę nr VII.

- Jeżeli masz zakupiony bilet lub karnet na sektory I, J, K, L, M, N - możesz wejść na stadion idąc ulicą Leśną przez bramę nr VII lub ulicą Okrzei przez główną bramę nr I.

- Jeżeli masz zakupiony bilet lub karnet na sektory O, P, R, S, A, T, U - idź ulicą Okrzei prowadząca wzdłuż Cmentarza Lipowego i przejdź przez bramę nr I.

- Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku inwalidzkim - udaj się ulicą Okrzei prowadząca wzdłuż Cmentarza Lipowego i przejdź przez bramę nr I.

 

CZY NA STADION DOJADĘ KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ?

W pobliże stadionu można dojechać m.in. autobusami nr A4, 6, 57, 59, 80, 156, 187, 194, 250, 259, 617, 676, 840, 850.


PARKINGI:

Jeżeli nie posiadasz dla swojego samochodu specjalnej karty parkingowej lub nie znajdujesz się na liście parkingowej GKS „Piast” SA nie wjedziesz na parkingi klubowe usytuowane przy Stadionie Miejskim. Bezpłatne miejsca parkingowe znajdują się wzdłuż ulicy Poniatowskiego, Okrzei, Lipowej oraz w pobliskich uliczkach.

 

BEZPIECZEŃSTWO I KONTROLA

Pamiętaj, że wchodząc na stadion, a następnie wychodząc nie będziesz miał możliwości powrotu. Prosimy mieć na uwadze, że każdy kibic od 3. roku życia, w celu uzyskania dostępu na stadion, musi posiadać ważny bilet lub karnet. Personel pilnujący wejść może skontrolować zarówno kibica jak i jego bagaż. Lista przedmiotów zabronionych oraz regulamin imprezy/stadionu są wywieszone na bramofurtach obiektu oraz kasach stadionowych. Regulamin obiektu znajduje się również na stronie https://bilety.piast-gliwice.eu/Home/Regulations

 

CZY NA STADION BĘDZIE MOŻNA WNIEŚĆ JAKIEKOLWIEK NAPOJE?

Nie. Zakup napojów będzie możliwy w kioskach gastronomicznych, znajdującymi się pod trybunami.

CZY NA STADION MOŻNA WNIEŚĆ APARAT FOTOGRAFICZNY I KAMERY?

Stewardzi mają prawo odmówić wniesienia na teren imprezy lub zabronić używania w trakcie meczu profesjonalnej kamery wideo, profesjonalnego aparatu fotograficznego. Dotyczy to wyłącznie wielkogabarytowych/fotoreporterskich urządzeń rejestrujących dźwięk i/lub obraz z długim, wymiennym obiektywem.


 

DZIECI I MŁODZIEŻ:

CZY MUSZĘ KUPIĆ BILET DZIECKU?

Dziecko do 3. roku życia wchodzi na stadion bez biletu i zajmuje miejsce na kolanach opiekuna. Dzieci poniżej 13. roku życia mogą uczestniczyć w meczach wyłącznie w obecności opiekuna, który może uczestniczyć w meczu wyłącznie na podstawie odrębnego biletu lub karnetu. Opiekunom dzieci poniżej 3. roku życia nie przysługują bilety lub karnety bezpłatne.

CZY OSOBA NIEPEŁNOLETNIA MOŻE WEJŚĆ NA STADION SAMA?

Dzieci do 13. roku życia mogą wejść na stadion tylko pod opieką osoby pełnoletniej. Dzieci w wieku od 13. do 18. roku życia przy zakupie biletu muszą wskazać opiekuna. Opiekun nie musi brać udziału w meczu, ale musi zostać zgłoszony (imię, nazwisko, numer pesel). Opiekunowie ponoszą pełną odpowiedzialność za młodzież uczestniczącą w imprezie masowej.


PODCZAS ZAKUPU BILETÓW ONLINE NA SEKTOR RODZINNY POJAWIA SIĘ KOMUNIKAT „NIELETNI BEZ OPIEKUNA”. JAK MOGĘ DODAĆ OPIEKUNA?

W sytuacji, gdy pojawia się komunikat „nieletni bez opiekuna” należy skontaktować się z działem sprzedaży biletów, bądź udać się do punktu kasowego w celu przypisania opiekuna osoby nieletniej.

Telefon: 32 335-31-15, W GODZINACH 8:00-16:00 OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
e-mail: bilety@piast-gliwice.eu

KIBICE NIEPEŁNOSPRAWNI

Dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich zostały przygotowane specjalne sektory U i C, dzięki którym mają możliwość obejrzenia meczu w komfortowych warunkach. Wejście dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich znajduje się przy bramofurcie nr 9. Dla osób niepełnosprawnych posiadających aktualną Kartę Parkingową Osoby Niepełnosprawnej zostanie bezpłatnie udostępniony parking A. Wjazd na parking odbywa się od ul. Leśnej przez bramę nr II.

W celu skorzystania z psa przewodnika należy skontaktować się z klubem minimum jeden dzień przed meczem.

Kontakt: joanna.nowicka@piast-gliwice.eu 

CZY W TRAKCIE MECZU MOGĘ KUPIĆ PAMIĄTKI KLUBOWE?

Tak, w trakcie spotkań ligowych rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Gliwicach można zakupić klubowe pamiątki. Przez cały mecz sprzedaż trwa pod sektorami K oraz L. 

 

SEKTOR RODZINNY

Stadion Miejski w Gliwicach jest przyjazny rodzinom, dlatego też warto przyjść na obiekt wraz ze swoimi dziećmi, aby wspólnie przeżywać piłkarskie emocje!

Z myślą o rodzinach przygotowane zostały sektory I i J. Tam ceny biletów w porównaniu do pozostałych sektorów są niższe. Dziecko do 15. roku życia może liczyć na darmowy bilet. 

Warto również przypomnieć, że dziecko do 3. roku życia wchodzi na stadion bez biletu i zajmuje miejsce na kolanach opiekuna. Dzieci poniżej 13. roku życia mogą uczestniczyć w meczach wyłącznie w obecności opiekuna, który może uczestniczyć w meczu wyłącznie na podstawie odrębnego biletu lub karnetu. Opiekunom dzieci poniżej 3. roku życia nie przysługują bilety lub karnety bezpłatne.

Atrakcje dla najmłodszych w sektorze rodzinnym

Na godzinę przed rozpoczęciem każdego meczu przy bramofurtach sektora rodzinnego są prowadzone animacje dla dzieci, oczekujących na wejście na stadion. Maluchy mają okazję m.in umalować sobie buzie w barwach Piasta Gliwice.

Na chwilę przed rozpoczęciem spotkania animacje dla najmłodszych przenoszą się już pod sektor rodzinny. Tam w kąciku zabaw dzieci mogą skorzystać z dmuchanych tarcz i ścianek strzeleckich, modelować balony, malować twarze i kolorowanki oraz skorzystać z innych zabaw przygotowanych przez wyszkolonych i pełnych pomysłów animatorów.